Dni Rzeczypospolitej Mosińskiej

Święto Gminy Mosina zostanie zainaugurowane uroczystą Sesją Rady Miejskiej z nadaniem Medali Rzeczypospolitej Mosińskiej w dniu 26 maja.

W dniach od 26 do 28 maja organizatorzy zapraszają na  szereg ciekawych wydarzeń artystycznych, rozrywkowych, rekreacyjnych i sportowych, które odbędą się w różnych miejscach na terenie gminy ze szczególnym uwzględnieniem plenerowej estrady na Placu 20 Października.

W bieżącym roku wystąpią między innymi: Jerzy Kryszak, Masajah, zespoły Papa D, No To Co oraz Skaner. W ramach obchodów odbędzie się specjalna prezentacja samochodów przygotowana przez Mosińskie Spoty Samochodowe oraz Bieg Eleganta na 5, Mistrzostwa Polski Elegantów i wiele innych atrakcji.

Szczegóły programu znajdują się na plakatach i w specjalnym dodatku Informatora Mosińskiego.

Serdecznie zapraszamy.

DNI MOSINY 2017 – PROGRAM

KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW I GOŚCI GMINY MOSINA

Organizatorzy Dni Rzeczypospolitej Mosińskiej 2017 informują, że głównym terenem obchodów i uroczystości będzie  PLAC 20 PAŹDZIERNIKA.

Wszystkie imprezy plenerowe odbędą się w dniach 27 i 28 maja 2017 r. Ze względu na wykorzystanie parkingów oraz niektórych ciągów komunikacyjnych nastąpią w tych dniach utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu drogowego:

  1. PARKING GŁÓWNY NA PLACU 20 PAŹDZIERNIKA oraz PARKING W OBRĘBIE URZĘDU MIEJSKIEGO będą nieczynne od godz. 21:00 w dniu 25 maja do godz. 23:00 w dniu 28 maja 2017 r.;
  2. Pozostałe miejsca parkingowe na Placu 20 Października będą nieczynne w dniu 27 i 28 maja 2017 r.;
  3. Ul. KROTOWSKIEGO, na odcinku od ronda do Placu 20 Października będzie okresowo zamykana dla ruchu kołowego;
  4. Pozostałe ulice w obrębie Placu 20 Października będą okresowo zamykane dla ruchu kołowego;
  5. W dniu 28 maja br., w godz. 10:00 – 12:00, podczas biegu „ELEGANT NA 5” nastąpią czasowe zamknięcia dróg w rejonie ulic:

PLAC 20 PAŹDZIERNIKA, NIEZŁOMNYCH, WAWRZYNIAKA, STRZELECKIEJ, KRASICKIEGO, LESZCZYŃSKIEJ, ŚREMSKIEJ, KOLEJOWEJ, DWORCOWEJ.

PROSIMY ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ

Serdecznie prosimy o rezygnację /w miarę możliwości/ z wjazdu pojazdami mechanicznymi w rejon organizacji imprez plenerowych oraz o wyrozumiałość i stosowanie się do wskazań służb porządkowych. Jednocześnie prosimy o korzystanie z parkingów na ulicach Dworcowej, Rzecznej i Strzeleckiej, przy hali sportowej OSiR w Mosinie /ul. Szkolna 1/, przy Targowisku Miejskim oraz sąsiedztwie kościoła parafialnego i cmentarza.

Dziękujemy