GALERIA

GALERIA
Król Parku 22-23.09.2019

Dziękujemy, że tego dnia wszyscy byliście z nami! To dzięki Wam udało się nam stworzyć wyjątkową atmosferę podczas Króla Parku. Wasz uśmiech na mecie był bezcenny. Pogoda również dopisała ☺️☀️ Przepraszamy za niedociągnięcia – postaramy się poprawić wszystko w przyszłym roku. Dziękujemy za wskazówki i sugestie. Z tego miejsca pragniemy podziękować sponsorom, partnerom, służbą oraz wolontariuszom, którzy pomogli nam w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej imprezy. Bez Waszego wsparcia i zaangażowania nie udałoby się przeprowadzić tego wydarzenia.

Gmina MosinaStowarzyszenie “Mosiński Sport”Wielkopolski Park Narodowy WpnIdmarFiat Professional DelikFit OwsianaNadruki Reklama MosinaStraż Miejska w MosinieKomisariat Policji w MosinieOSP Gminy MosinaGOSiR KomornikiStraż Gminna w KomornikachKomisariat Policji w KomornikachStraż Miejska w PuszczykowieKomisariat Policji w StęszewieSzkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie Szkoła Podstawowa nr 2 w MosinieSzkoła Podstawowa w CzapurachZespół Szkół w KrośnieWolontariusze działający przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mosinie

5 Bieg Zimowy 12.01.2019

Za nami V Bieg Zimowy po Wielkopolskim Parku Narodowym, nowe miejsce miasteczka biegowego – kąpielisko Glinianki, nowa trasa. Mimo deszczowej pory na starcie i mecie pojawiło się 373 zawodników. Nie przestraszył Was deszcz i błoto. Spisaliście się na medal. Szczytny cel – 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do puszek udało się nam zebrać wspaniałą kwotę: 11 116,43 złDziękujemy wszystkim, którzy tego dnia dołożyli swój grosik, żeby pomóc Dzieciakom!Ogromne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, partnerów, wolontariuszy i służb porządkowych, bez których nie udało by nam się zorganizować tego przedsięwzięcia. Pracowali od wczesnych godzin rannych do późna, żeby przygotować miasteczko biegowe, zadbać o wasze bezpieczeństwo na miejscu oraz na trasie.IdmarUrbański Producent Szkła HartowanegoNeopunkt MosinaZHP MosinaPiekarnia TosmakStora-EnsoCentrum Usług przeciwpożarowych Daniel ModrzykEstetica – Instytut Urody i ZdrowiaStowarzyszenie Mosiński SportMosiński Ośrodek KulturyGmina MosinaWielkopolski Park Narodowy WpnOSP MosinaOSP PecnaOSP NowinkiOSP ŻabinkoOSP KrajkowoOSP RadzewiceStraż Miejska w MosiniePolicja MosinaWolontariusze działający przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w MosinieOsoby, które pomagały nam w czasie V Biegu ZimowegoDZIĘKUJEMY!!!!!!

XVI Turniej Formacji Tanecznych Mosina 31.03.2019

Za nami XVI Turniej Formacji Tanecznych Mosina 2019! Mnóstwo emocji, pozytywnej energii i taaaańca! „Dziękujemy, że w tym dniu byliście z nami i pokazaliście, że to co ważne idzie z głębi serca. Wasze zaangażowanie, determinacja, godziny ćwiczeń zaowocowały wystąpieniami na wysokim poziomie. Jury miało nie lada wyzwanie. Kilka miesięcy przygotowań, wysiłku nie poszły na marne. Podczas tego turnieju stworzyliście niezwykła taneczną atmosferę, a halę widowiskowo-sportową w Mosinie zmieniliście w prawdziwy parkiet taneczny.” W Mosinie zatańczyły  94 zespoły i ponad 1200 uczestników. Tego dnia na hali pojawiło się ponad 3000 osób. Jury: Abby Aouragh, Paulina Trzewikowska-Knieć, Małgorzata Makowska oraz Milena Chwiłka mieli miało trudne zadanie. Poziom zawodników był niezwykle  wyrównany. Mosińskie zespoły również znalazły się na podium! Ogromny sukces zespołu Aktiv z Mosiny, który w najmłodszej kategorii zdobył wyróżnienie, a w kat. powyżej 15 lat zajął drugie miejsce. Dziewczyny oraz ich trenerka spisały się znakomicie. Do Mosiny zjechały się zespoły z całej Wielkopolski i nie tylko. Imprezę poprowadził Witold Ostynowicz – ,,Vito Ws”, oprawa muzyczna oraz oświetlenie - DJPOLSKADziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani się w organizację tego wydarzenia. Naszym:

- sponsorom: Idmar Group, Tir serwis, Catering „Pod wierzbami”, Alior Bank, Piekarnia cukiernia Tosmak, Piekarnia Ren Mac, Cukiernia Hanna Piskorska

- partnerom: Mosiński Ośrodek Kultury, Animatorpolska

- Straży Miejskiej w Mosinie, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wolontariuszom, którzy przez wiele godzin pracowali na rzecz turnieju.

Organizatorzy: OSiR w Mosinie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie, Zespół Szkół w Krośnie, UKS Mosińska Jedynka

Otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Mosinie

Otwarcie hali widowiskowo-sportowej OSiR w Mosinie przy ul. Krasickiego 16 odbyło się 21.02.2019 r. Mieszkańcy mogli podziwiać pokaz laserowy w wykonaniu Visual Sensation, pokazy akrobatyczne w wykonaniu Mikołaja Kubowicza oraz pokazy taneczne w wykonaniu zespołu Activ z Mosiny. Tego dnia obiekt był również czynny dla zwiedzających.  22 lutego rozegrały sie pierwsze mecze piłkarsie na płycie głównej. 23 lutego odbyły się bezpłatne zajęcia pokazowe przygotowane przez OSiR w Mosinie.

Turniej Karate LOTTO Dynamic Cup 17.11.2018

17 listopada 2018 r. w hali OSiR w Mosinie odbył się Turniej Karate Lotto Dynamic Cup, w którym wzięło udział 230 zawodników z 14 klubów z różnych części Polski.
Wyniki zawodników z Mosiny
kata ind seniorów 1m Kacper Skrobiszewski oraz 3m Tomasz Jóźwiak
kumite ind. juniorów 3m Adam Koperski
kata ind jun 2m Adam Koperski
kata ind jun. młodszych Mateusz Grzonkowski 1m
kata drużynowe młodzików Dominik Klemczak ; Krzysztof Sajna ; Wojciech Niedziela 1m
kumite ind młodzików Dominik Klemczak 1m oraz Krzysztof Sajna 2m
kata ind młodzików Dominik Klemczak 3m oraz Krzysztof Sajna 3m
kata ind chłopców 10-11lat Hubert Rutkowski 3m
kata ind dziew 10-11 lat Sandra Hajdasz 2m
kata ind dziew 8-9 lat Jessica Wapniarska 3m

III Bieg Pamięci 21.10.2018

III Bieg Pamięci odbył się 21 października 2018 r. na terenie Nadleśnictwa Konstantynowo.

Wyniki

MTB Wiórek 06.10.2018

Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom za pomoc i wsparcie w organizacji największego święta rowerowego na terenie Gminy Mosina - MTB Wiórek 2018. W tegorocznych zawodach wzięło udział ponad 500 rowerzystów. Na starcie pojawili się znani zawodnicy z Wielkopolski. Po raz kolejny udało się nam pobić frekwencję na zawodach. Na przyszłoroczną edycję szykujemy już kilka nowości dla samych uczestników.

Nordic Walking World Championship 30.06-01.07.2018

Za nami dwa dni niezwykłej sportowej rywalizacji. Mistrzostwa Świata w Nordic Walking skupiły wokół siebie 14 państw: Białoruś, Czechy, Estonia, Francja, Finlandia, Hiszpania, Kazachstan, Łotwa, Niemcy, Polska, Rosja, Słowacja, Ukraina i Włochy. W zawodach wzięło udział 543 zawodników.
30 czerwca na terenie „Podkowy Leśnej” w Krajkowie odbyły się kwalifikacje na 5 km i 10 km oraz Drużynowe Mistrzostwa Świata. Emocji było wiele. Na scenie powiewało 14 flag różnych państw. Każdy chciał zająć miejsce na podium i uzyskać tytuł Mistrza Świata. Na starcie tego dnia pojawiło się 437 zawodników. Osoby rywalizowały o miejsce startu w finałach. Dodatkowo tego dnia odbyły się finały dzieci i młodzieży oraz Drużynowe Mistrzostwa Świata na dystansach 5 km i 10 km. Wystartowało w sumie 47 drużyn.
Klasyfikację na niedzielę uzyskało 160 zawodników na dystansie 5 km oraz 180 zawodników na dystansie 10 km. W niedzielę odbyły się finały na dystansach 5 km, 10 km oraz 21 km. Zawodnicy oraz kibice mieli niepowtarzalną okazję spotkać twórcę Nordic Walking – Marko Kantanevę, który przybył do nas z Finlandii. Marko przeprowadził otwartą prelekcję na temat Nordic Walking na świecie. O walorach zdrowotnych Nordic Walking prezentację wygłosił znany poznański kardiolog Michał Sokólski.
W miasteczku sportowym można było zobaczyć koszulki i flagi wielu narodowości. Każdy chciał jak najlepiej zaprezentować swój kraj. Na uczestników tej dwudniowej imprezy czekało wiele niespodzianek. Atmosfera mistrzostw udzieliła się nie tylko zawodnikom, ale również ich rodzinom i kibicom. Mieli oni okazję wziąć udział w animacjach, wieczornej zabawie przy muzyce, grill oraz pasta party. Przepiękna okolica, świetnie przygotowana trasa, miasteczko biegowe i gościnna Podkowa Leśna sprawiły, że atmosfera, która wytworzyła się wokół tego wydarzenia była niezwykła. Nie było jeszcze mistrzostw w tej dyscyplinie, która skupiła by zawodników, aż z 14 państw z Europy i Azji. Całość dopełniła uroczysta dekoracja wraz z hymnami państw, które zwyciężyły.
W przygotowaniach i realizacji tego spektakularnego wydarzenia uczestniczyło blisko 120 osób. Mosina na dwa dni stała się światową stolica Nordic Walking, a wydarzenie to odbiło się szerokim echem w kraju i za granicą. To z pewnością wielka promocja Gminy Mosina oraz Polski.
Organizatorzy: IDMAR GROUP, Stowarzyszenie „Mosiński Sport”, OSiR w Mosinie oraz Nordic Walking Poland dziękują sponsorom i partnerom za pomoc w realizacji i promocji tego zadania. Uczestnikom tego wydarzenia składamy gratulację i podziękowania za stworzenie niebywałej atmosfery prawdziwego sportowego święta.

Dni Rzeczypospolitej Mosińskiej 24-27.05.2018

Relacje z V Biegu "Elegant na 5": http://mosinskiegp.pl/index.php/relacja-z-biegu/

Król Parku 28.04.2018

Król Parku - impreza sportowa dla miłośników biegania oraz nordic walking. Biegi na dystansach 21 km i  60 km oraz nordic walking na dystansie 10 km. Start oraz meta po raz ostatni były usytuowane w Jeziorach - budynek Dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego.

IV Bieg Zimowy po WPN 14.01.2018

IV Bieg Zimowy po Wielkopolskim Parku Narodowym odbył się 14 stycznia 2018 r. w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy za niesamowitą atmosferę i uśmiech.To właśnie dzięki Waszemu zaangażowaniu i chęci pomocy dla orkiestry udało się zebrać 9898,06 zł. Brawo dla Was!

II Bieg Pamięci 22.10.2017

22 października na terenie Nadleśnictwa Konstantynowo odbył się II Bieg Pamięci oraz zakończenie cyklu Mosińskiego Grand Prix 5-10-15. Niedzielny bieg miał na celu nie tylko aktywny wypoczynek, ale również upamiętnienie wydarzeń z dnia 20 października 1939 r., kiedy to na mosińskim rynku rozstrzelano 15 mieszkańców Mosiny i okolic. Mimo deszczu na mecie stawiło się 205 zawodników. Bieg ukończyły 203 osoby. Na uczestników biegu czekały nie tylko malownicze okolice Nadleśnictwa Konstantynowa, ale również wszechobecne błoto. Trasa, mimo że nie była pagórkowata, okazała się wymagająca.

MTB Wiórek 2017

Po raz dziewiąty, a szósty jako Otwarte Mistrzostwa Gminy Mosina w Kolarstwie Górskim i Przełajowym, miłośnicy dwóch kółek spotkali się w Wiórku. W tym roku wystartowało prawie 500 zawodników w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Piękna pogoda dopełniała całość. Imprezę poprowadził znany w kolarskim świecie dziennikarz i pasjonat tego sportu – Pan Piotr Kurek, który urodził się w Pecnej.

FWMT Mosina Cup 2017

25 czerwca na stadionie OSiR w Mosinie odbył się największy turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży na terenie naszej Gminy. Zespoły z całego powiatu poznańskiego zjechały do naszej miejscowości, by po raz dziewiąty zmierzyć się w turnieju FWMT Mosina Cup 2017. W zawodach wzięło udział ponad 300 uczestników, którzy sprawdzali swoje umiejętności w różnych kategoriach wiekowych. Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok na dziesiątą edycję J

IV Bieg Elegant na 5

Bieg "Elegant na 5" organizowany był już po raz czwarty w ramach Dni Rzeczypospolitej Mosińskiej. Jest to z pewnością największe wydarzenie sportowe w tym okresie. Bieg odbył się 28 maja 2017 r. i biegł ulicami miasta Mosina. Trasa biegu posiada nawierzchnię utwardzoną i jest oznakowana co 1 km. Trasa posiada ATEST PZLA. Start i meta usytuowane są na Placu 20 Października w Mosinie.

Dni Rzeczypospolitej Mosińskiej 2017

Dni Rzeczypospolitej Mosińskiej na sportowo 26-28 maja 2017 r.

Król Parku

780 zapisanych zawodników, 688 startujących, 150 organizatorów i wolontariuszy, 91 km tras i trzy dystanse – tak w liczbach przedstawia się największa impreza sportowa na terenie Gminy Mosina, która miała miejsce 22 kwietnia 2017 r. – KRÓL PARKU.

Król Parku został zorganizowana w ramach obchodów 60-lecia istnienia Wielkopolskiego Parku Narodowego, a jubileusz perły Wielkopolski zobowiązuje. Zawodnicy z całej Polskie zjechali się by rywalizować o zaszczytny tytuł Króla Parku.

Uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse: ultramaraton – 60 km, półmaraton – 21 km, marsz nordic walking w ramach Grand Prix Wielkopolskiego Parku Narodowego – 10 km. Kilkumiesięczne przygotowania zaowocowały niezwykłą imprezą sportową, na którą przyjechali zawodnicy z różnych zakątków całej Polski. Jeziory, w których mieści się siedziba Dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz Muzeum Przyrodnicze gościły na swoim terenie ponad 1000 osób. Start oraz meta zawodów zostały usytuowane bezpośrednio przed siedzibą Dyrekcji WPN. Trasa wiodła ścieżkami przez cztery gminy: Komorniki, Puszczykowo, Mosina oraz Stęszew i wiła się lasami, polami oraz wzdłuż jezior znajdujących się na terenie parku.

Więcej
XIV Turniej Formacji Tanecznych Mosina 2017

107 formacji tanecznych i ponad 1100 uczestników zjechało się 8 kwietnia do Mosiny by wziąć udział w XIV Turnieju Formacji Tanecznych Mosina 2017. Grupy z całej Polski przyjechały by pod bacznym okiem jury, w skład którego wchodzili: Abby Aouragh, Kamila Smalec, Małgorzata Makowska oraz Paulina Trzewikowska-Knieć, rywalizować o pierwsze miejsce oraz nagrodę Grand Prix w swojej kategorii wiekowej.

Formacje rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: tancerze rocznika 2006 i młodsi, tancerze urodzeni w latach 2002-2005, tancerze urodzeni w latach 2001 i starsi oraz trzech kategoriach tanecznych: formach kultury  ulicznej , formach  klasycznych oraz innych formach tanecznych. Międzynarodowe jury oceniało  technikę , choreografię oraz wrażenia artystyczne. Gościnnie na parkiecie wystąpił Piotr Szwarc gwiazda programów telewizyjnych takich jak Mam Talent i You can dance . Swoje artystyczne umiejętności na scenie zaprezentował także prowadzący imprezę Vito WS.  Wspaniała atmosfera turnieju udzieliła się zawodnikom, jury, organizatorom oraz kibicom, którzy wspólnie bawili się na parkiecie mosińskiego osiru. To było wielkie święto tańca, emocji i pokazu nieprzeciętnych umiejętności tanecznych….