GALERIA

GALERIA
Turniej Karate LOTTO Dynamic Cup 17.11.2018

17 listopada 2018 r. w hali OSiR w Mosinie odbył się Turniej Karate Lotto Dynamic Cup, w którym wzięło udział 230 zawodników z 14 klubów z różnych części Polski.
Wyniki zawodników z Mosiny
kata ind seniorów 1m Kacper Skrobiszewski oraz 3m Tomasz Jóźwiak
kumite ind. juniorów 3m Adam Koperski
kata ind jun 2m Adam Koperski
kata ind jun. młodszych Mateusz Grzonkowski 1m
kata drużynowe młodzików Dominik Klemczak ; Krzysztof Sajna ; Wojciech Niedziela 1m
kumite ind młodzików Dominik Klemczak 1m oraz Krzysztof Sajna 2m
kata ind młodzików Dominik Klemczak 3m oraz Krzysztof Sajna 3m
kata ind chłopców 10-11lat Hubert Rutkowski 3m
kata ind dziew 10-11 lat Sandra Hajdasz 2m
kata ind dziew 8-9 lat Jessica Wapniarska 3m

MTB Wiórek 06.10.2018

Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom za pomoc i wsparcie w organizacji największego święta rowerowego na terenie Gminy Mosina - MTB Wiórek 2018. W tegorocznych zawodach wzięło udział ponad 500 rowerzystów. Na starcie pojawili się znani zawodnicy z Wielkopolski. Po raz kolejny udało się nam pobić frekwencję na zawodach. Na przyszłoroczną edycję szykujemy już kilka nowości dla samych uczestników.

Nordic Walking World Championship 30.06-01.07.2018

Za nami dwa dni niezwykłej sportowej rywalizacji. Mistrzostwa Świata w Nordic Walking skupiły wokół siebie 14 państw: Białoruś, Czechy, Estonia, Francja, Finlandia, Hiszpania, Kazachstan, Łotwa, Niemcy, Polska, Rosja, Słowacja, Ukraina i Włochy. W zawodach wzięło udział 543 zawodników.
30 czerwca na terenie „Podkowy Leśnej” w Krajkowie odbyły się kwalifikacje na 5 km i 10 km oraz Drużynowe Mistrzostwa Świata. Emocji było wiele. Na scenie powiewało 14 flag różnych państw. Każdy chciał zająć miejsce na podium i uzyskać tytuł Mistrza Świata. Na starcie tego dnia pojawiło się 437 zawodników. Osoby rywalizowały o miejsce startu w finałach. Dodatkowo tego dnia odbyły się finały dzieci i młodzieży oraz Drużynowe Mistrzostwa Świata na dystansach 5 km i 10 km. Wystartowało w sumie 47 drużyn.
Klasyfikację na niedzielę uzyskało 160 zawodników na dystansie 5 km oraz 180 zawodników na dystansie 10 km. W niedzielę odbyły się finały na dystansach 5 km, 10 km oraz 21 km. Zawodnicy oraz kibice mieli niepowtarzalną okazję spotkać twórcę Nordic Walking – Marko Kantanevę, który przybył do nas z Finlandii. Marko przeprowadził otwartą prelekcję na temat Nordic Walking na świecie. O walorach zdrowotnych Nordic Walking prezentację wygłosił znany poznański kardiolog Michał Sokólski.
W miasteczku sportowym można było zobaczyć koszulki i flagi wielu narodowości. Każdy chciał jak najlepiej zaprezentować swój kraj. Na uczestników tej dwudniowej imprezy czekało wiele niespodzianek. Atmosfera mistrzostw udzieliła się nie tylko zawodnikom, ale również ich rodzinom i kibicom. Mieli oni okazję wziąć udział w animacjach, wieczornej zabawie przy muzyce, grill oraz pasta party. Przepiękna okolica, świetnie przygotowana trasa, miasteczko biegowe i gościnna Podkowa Leśna sprawiły, że atmosfera, która wytworzyła się wokół tego wydarzenia była niezwykła. Nie było jeszcze mistrzostw w tej dyscyplinie, która skupiła by zawodników, aż z 14 państw z Europy i Azji. Całość dopełniła uroczysta dekoracja wraz z hymnami państw, które zwyciężyły.
W przygotowaniach i realizacji tego spektakularnego wydarzenia uczestniczyło blisko 120 osób. Mosina na dwa dni stała się światową stolica Nordic Walking, a wydarzenie to odbiło się szerokim echem w kraju i za granicą. To z pewnością wielka promocja Gminy Mosina oraz Polski.
Organizatorzy: IDMAR GROUP, Stowarzyszenie „Mosiński Sport”, OSiR w Mosinie oraz Nordic Walking Poland dziękują sponsorom i partnerom za pomoc w realizacji i promocji tego zadania. Uczestnikom tego wydarzenia składamy gratulację i podziękowania za stworzenie niebywałej atmosfery prawdziwego sportowego święta.

Dni Rzeczypospolitej Mosińskiej 24-27.05.2018

Relacje z V Biegu "Elegant na 5": http://mosinskiegp.pl/index.php/relacja-z-biegu/

Król Parku 28.04.2018

Król Parku - impreza sportowa dla miłośników biegania oraz nordic walking. Biegi na dystansach 21 km i  60 km oraz nordic walking na dystansie 10 km. Start oraz meta po raz ostatni były usytuowane w Jeziorach - budynek Dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego.

IV Bieg Zimowy po WPN 14.01.2018

IV Bieg Zimowy po Wielkopolskim Parku Narodowym odbył się 14 stycznia 2018 r. w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy za niesamowitą atmosferę i uśmiech.To właśnie dzięki Waszemu zaangażowaniu i chęci pomocy dla orkiestry udało się zebrać 9898,06 zł. Brawo dla Was!

II Bieg Pamięci 22.10.2017

22 października na terenie Nadleśnictwa Konstantynowo odbył się II Bieg Pamięci oraz zakończenie cyklu Mosińskiego Grand Prix 5-10-15. Niedzielny bieg miał na celu nie tylko aktywny wypoczynek, ale również upamiętnienie wydarzeń z dnia 20 października 1939 r., kiedy to na mosińskim rynku rozstrzelano 15 mieszkańców Mosiny i okolic. Mimo deszczu na mecie stawiło się 205 zawodników. Bieg ukończyły 203 osoby. Na uczestników biegu czekały nie tylko malownicze okolice Nadleśnictwa Konstantynowa, ale również wszechobecne błoto. Trasa, mimo że nie była pagórkowata, okazała się wymagająca.

MTB Wiórek 2017

Po raz dziewiąty, a szósty jako Otwarte Mistrzostwa Gminy Mosina w Kolarstwie Górskim i Przełajowym, miłośnicy dwóch kółek spotkali się w Wiórku. W tym roku wystartowało prawie 500 zawodników w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Piękna pogoda dopełniała całość. Imprezę poprowadził znany w kolarskim świecie dziennikarz i pasjonat tego sportu – Pan Piotr Kurek, który urodził się w Pecnej.

FWMT Mosina Cup 2017

25 czerwca na stadionie OSiR w Mosinie odbył się największy turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży na terenie naszej Gminy. Zespoły z całego powiatu poznańskiego zjechały do naszej miejscowości, by po raz dziewiąty zmierzyć się w turnieju FWMT Mosina Cup 2017. W zawodach wzięło udział ponad 300 uczestników, którzy sprawdzali swoje umiejętności w różnych kategoriach wiekowych. Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok na dziesiątą edycję J

IV Bieg Elegant na 5

Bieg "Elegant na 5" organizowany był już po raz czwarty w ramach Dni Rzeczypospolitej Mosińskiej. Jest to z pewnością największe wydarzenie sportowe w tym okresie. Bieg odbył się 28 maja 2017 r. i biegł ulicami miasta Mosina. Trasa biegu posiada nawierzchnię utwardzoną i jest oznakowana co 1 km. Trasa posiada ATEST PZLA. Start i meta usytuowane są na Placu 20 Października w Mosinie.

Dni Rzeczypospolitej Mosińskiej 2017

Dni Rzeczypospolitej Mosińskiej na sportowo 26-28 maja 2017 r.

Król Parku

780 zapisanych zawodników, 688 startujących, 150 organizatorów i wolontariuszy, 91 km tras i trzy dystanse – tak w liczbach przedstawia się największa impreza sportowa na terenie Gminy Mosina, która miała miejsce 22 kwietnia 2017 r. – KRÓL PARKU.

Król Parku został zorganizowana w ramach obchodów 60-lecia istnienia Wielkopolskiego Parku Narodowego, a jubileusz perły Wielkopolski zobowiązuje. Zawodnicy z całej Polskie zjechali się by rywalizować o zaszczytny tytuł Króla Parku.

Uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse: ultramaraton – 60 km, półmaraton – 21 km, marsz nordic walking w ramach Grand Prix Wielkopolskiego Parku Narodowego – 10 km. Kilkumiesięczne przygotowania zaowocowały niezwykłą imprezą sportową, na którą przyjechali zawodnicy z różnych zakątków całej Polski. Jeziory, w których mieści się siedziba Dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz Muzeum Przyrodnicze gościły na swoim terenie ponad 1000 osób. Start oraz meta zawodów zostały usytuowane bezpośrednio przed siedzibą Dyrekcji WPN. Trasa wiodła ścieżkami przez cztery gminy: Komorniki, Puszczykowo, Mosina oraz Stęszew i wiła się lasami, polami oraz wzdłuż jezior znajdujących się na terenie parku.

Więcej
XIV Turniej Formacji Tanecznych Mosina 2017

107 formacji tanecznych i ponad 1100 uczestników zjechało się 8 kwietnia do Mosiny by wziąć udział w XIV Turnieju Formacji Tanecznych Mosina 2017. Grupy z całej Polski przyjechały by pod bacznym okiem jury, w skład którego wchodzili: Abby Aouragh, Kamila Smalec, Małgorzata Makowska oraz Paulina Trzewikowska-Knieć, rywalizować o pierwsze miejsce oraz nagrodę Grand Prix w swojej kategorii wiekowej.

Formacje rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: tancerze rocznika 2006 i młodsi, tancerze urodzeni w latach 2002-2005, tancerze urodzeni w latach 2001 i starsi oraz trzech kategoriach tanecznych: formach kultury  ulicznej , formach  klasycznych oraz innych formach tanecznych. Międzynarodowe jury oceniało  technikę , choreografię oraz wrażenia artystyczne. Gościnnie na parkiecie wystąpił Piotr Szwarc gwiazda programów telewizyjnych takich jak Mam Talent i You can dance . Swoje artystyczne umiejętności na scenie zaprezentował także prowadzący imprezę Vito WS.  Wspaniała atmosfera turnieju udzieliła się zawodnikom, jury, organizatorom oraz kibicom, którzy wspólnie bawili się na parkiecie mosińskiego osiru. To było wielkie święto tańca, emocji i pokazu nieprzeciętnych umiejętności tanecznych….

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Aerobiku Grupowym 2017

20 marca 2017 r. odbyły się Mistrzostwa powiatu Poznańskiego w Aerobiku Grupowym Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych.

III Bieg Zimowy po WPN 15.01.2017

II Mosińskie Grand Prix 5-10-15 zostało zainagurowane III Biegiem Zimowym po Wielkopolskim Parku Narodowym 15 stycznia 2017 r. Po raz trzeci bieg wpisał się w ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz po raz drugi w ogólnopolski bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Jednak to nie wszystko. Tym biegiem zostały również zainagurowane obchody 60-lecia Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Limit uczestników – 400 osób został w tym roku szybko osiągnięty. Na starcie pojawiło się blisko 400 zawodników. Trasa nie była łatwa. Na uczestników czekał nie tylko śnieg, ale również lód. Wszyscy poradzili sobie z tym jednak doskonale. Trasa przebiegała wzdłuż jeziora Kociołek, Jeziora Góreckiego oraz leśniczówki „Górka”. Mimo licznych podbiegów przepiękne widoki w zimowej atmosferze dostarczyły wiele pozytywnych emocji naszym zawodnikom. Mimo upadków, wszyscy dotarli do mety cali i szczęśliwi. Dla wielu osób był to pierwszy bieg na tak długim dystansie.  Po raz pierwszy na biegu pojawił się równie pacemaker , którym został najlepszy mosiński triatlonista Marcin Idkowiak. Marcin biegł na czas 1:00:00. Każdy kto chciał pokonać ten dystans w czasie jednej godziny mógł właśnie pobiec razem z nim.

Więcej
Inauguracja XVIII Halowej Ligi Piłki Nożnej 18.11.2016

Zapraszamy do galerii z Inauguracji XVIII Halowej Ligi Piłki Nożnej w Mosinie.

I Bieg Pamięci 23.10.2016

Mosińskie Grand Prix 5-10-15 składało się z trzech biegów: II Bieg Zimowy po Wielkopolskim Parku Narodowym (10.01.2016), III Bieg „Elegant na 5” (22.05.2016) oraz I Bieg Pamięci, który odbył się 23 października . Ostatni bieg był zarazem podsumowaniem całego biegowego cyklu. Bieg miał również na celu upamiętnienie śmierci 15 pomordowanych mieszkańców Mosiny i okolic na mosińskim rynku w dniu 20 października 1939 r. Piętnastokilometrowa trasa biegła malowniczymi terenami Nadleśnictwa Konstantynowo. W biegu wzięło udział 107 zawodników. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal. Na mecie na uczestników czekał gorący posiłek, ognisko, ciepłe i zimne napoje, owoce, gry przestrzenne dla dzieci. Uczestnikom towarzyszyła wspaniała biegowa atmosfera. 

MTB Wiórek 01.10.2016

V Otwarte Mistrzostwa Gminy Mosina w Kolarstwie Górskim i Przełajowym w Wiórku.

Spotkanie z Angelique Kerber w Mosinie 22.09.2016

22 września 2017 r. do Mosiny przyjechała  Angelique Kerber - światowej sławy gwiazda tenisa ziemnego. Halę OSiR odwiedziły wszystkie szkoły naszej gminy.

Dni Mosiny 2016 - III Bieg Elegant na 5

III Bieg "Elegant na 5" był największym biegiem na terenie Mosiny. W rywalizacji młodzieżowej wzięło udział ok 950 dzieci oraz młodzieży na trzech dystansach: 200 m. - przedszkolaki, 300 m - kl. I-III oraz 800 m - kl. IV-VI i gimnazjum. W biegu głównym na 5 km wzięło udział prawie 350 biegaczy.

XIII Otwarty Turniej Wiosny Formacji Tanecznych i Solistów 16.04.2016

Tegoroczna edycja skupiła wokół siebie 88 formacji tanecznych w trzech kategoriach wiekowych oraz ponad 50 solistów. Łatwo nie było, ale za to ile emocji i pozytywnej energii!!!

Otwarte Zawody Karate Shotokan Dynamic Cup 12.03.2016

Otwarte Zawody Karate Shotokan Dynamic Cup skupiły wokół siebie ponad 500 młodych karateków z terenu całej Polski.

Zakończenie XVII edycji HLPN 11.03.2016

W finale Pucharu Ligi I miejsce wywalczył Ferrex Poznań, zwyciężając 3:1 po rzutach karnych z JoMax Mosina. W meczu barażowym swoją pozycję utrzymał zespół FC Mosina wygrywając 4:2 z Real Puszczykowo.

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Aerobiku Grupowym 02.03.2016

2 marca 2016 r. w hali OSiR w Mosinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Aerobiku Grupowym. Zespoły podzielone zostały na trzy kategorie: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalny oraz szkoły ponadgimnazjalne. W sumie 16 drużyn rywalizowało na mosińskim parkiecie.  

Klasyfikacja końcowa Szkół Podstawowych:1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie 2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Swarzędzu 3. Szkoła Podstawowa w Zalasewie 4. Szkoła Podstawowa w Szczodrzykowie 5. Szkoła Podstawowa w Radzewie 6. Szkoła Podstawowa w Plewiskach

Klasyfikacja końcowa Szkół Ponadgimnazjalnych: 1. Zespół Szkół nr 1 w Swarzędzu 2. Zespół Szkół nr 2 w Swarzędzu

Klasyfikacja końcowa Szkół Gimnazjalnych: 1. Gimnazjum nr 1 w Mosinie 2. Gimnazjum w Kostrzynie 3. Gimnazjum w Robakowie 4. Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu 5. Gimnazjum w Zalasewie 6. Gimnazjum nr 3 w Swarzędzu 7. Gimnazjum nr 1 w Luboniu oraz Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym

Dziękujemy za świetną zabawę i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

II Bieg Zimowy po WPN 10.01.2016

Dzięki Waszej pomocy udało się zebrać 6246,38 zł do puszki WOŚP ( bez terminala). Dziękujemy za Wasz wkład, energię i pozytywne emocje!!! Gratulujemy wszystkim ukończenia biegu mimo że trasa nie była łatwa!:)