GALERIA

Festyn Organizacji Pozarządowych 2015

Zapraszamy do obejrzenia galerii z Festynu Organizacji Pozarządowych.

Dni Mosiny 2015

Zapraszamy do obejrzenia galerii z Dni Mosiny 2015

XII Otwarty Turniej Formacji Tanecznych i Solistów 25.04.2015

25 kwietnia 2015 r. o godz. 10:00 hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie stała się prawdziwą taneczną areną. Uczestnicy z 14 miast w Polsce zjechali się by wziąć udział w XII Otwartym Turnieju Wiosny Formacji Tanecznych i Solistów. 70 występów formacji, 86 solistów, 862 uczestników, 60 organizatorów i wolontariuszy – tak w sposób liczbowy można podsumować sobotni turniej.Tegoroczna impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Gminy Mosina oraz Starosty Poznańskiego. Na trybunach zasiedli przedstawiciele władz samorządowych Gminy Mosina. Formacje podzielone zostały na trzy kategorie wiekowe (tancerze urodzeni w roku 2004 i młodsi, tancerze urodzeni w latach 2000 – 2003 oraz tancerze urodzeni w roku 1999 i starsi) oraz trzy kategorie taneczne (taneczne formy kultury ulicznej, inne formy tańca oraz formy klasyczne: jazz, miniatura taneczne, inscenizacja taneczna, etiuda taneczna, taniec współczesny, itp.). Występy rozpoczęto od najmłodszej grupy. Tu przede wszystkim nie zabrakło pomysłów na choreografię oraz stroje. Jurorzy: Filip Czeszyk  (twórca wielu choreografii do tanecznych programów telewizyjnych You Can Dance, Mam Talent. Był jurorem w programie Got To Dance), Paulina Trzewikowska-Knieć (Uważana za jedną z najzdolniejszych twórczyń tańca współczesnego swojego pokolenia. Specjalista z dziedziny estetyki tańca.)oraz Abby Aouragh (występował jako choreograf i tancerz z Fragma, DJ Bobo, Jeanette Biedermann, Infernal, No Angels i Dani Minogue. Pracował przy największych niemieckich produkcjach telewizyjnych m.in. Thomas Gottschalk, Bravo Supershow, Top of the Pops, Arabella, Markus Schenkenberg, The Dome, Club Rotation) nie mieli łatwego zadania.

Fot. Dariusz Madej

Zapisz

Zakończenie XVI edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej 2015-2

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia XVI edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej, którą swoim występem uświetnił Marek Born - samouk i pasjonat freestyle football i żonglerki, łączy obie sztuki ćwicząc od siedmiu lat.

I Bieg Zimowy po Wielkopolskim Parku Narodowym 11.01.2015

W niedzielę,  11 stycznia 2015 roku podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w Mosinie odbył się I Bieg Zimowy po Wielkopolskim Parku Narodowym. Była to inicjatywa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie oraz Nieformalnej Grupy Biegowej - Mosina Biega. Bieg miał cel  charytatywny, a wszystkie pieniądze zebrane podczas zbiórki publicznej, czyli kwota 6608,19 Zł  zostały przekazane na rzecz WOŚP.

Trasa biegu była poprowadzona po malowniczych terenach Wielkopolskiego Parku Narodowego, w dużej mierze  po trasie pętli mosińskiej wyznaczonej  w ramach projektu „Aktywna Trójka – trasy trzech aktywności po Wielkopolskim Parku Narodowym”.   

Pierwszy na mecie pojawił się Mateusz Fabisiak- mieszkaniec Gminy Mosina, który na przebiegnięcie całego dystansu potrzebował nieco ponad 40 minut. Został on zwycięzcom zarówno w kategorii Open Mężczyzn, jak i laureatem z Gminy Mosina wśród mężczyzn. W kategorii Open kobiet liderką została Agnieszka Staniewska z Poznania, która na mecie pojawiła się po nieco ponad 45 minutach. Laureatką z Gminy Mosina wśród kobiet została Agnieszka Załuska- Lipa z Grupy Mosina Biega, która przekroczyła metę z czasem nieco ponad 55 minut.

Więcej
Inauguracja Halowej Ligi Piłki Nożnej 07.11.2014

Zapraszamy do obejrzenia galerii z inauguracji  XVI edycji HLPN w Mosinie.

Sztafeta Pamięci 2014

 75. rocznica wydarzeń z 20 października 1939, kiedy to na mosińskim rynku Niemcy rozstrzelali 15 obywateli Mosiny i okolicznych miejscowości. Była to jedna z pierwszych masowych egzekucji w ramach Operacji Tannenberg, mającej na celu eksterminację polskiej inteligencji i warstwy przywódczej, a tym samym osłabienie woli walki na polskich ziemiach zachodnich. Uroczystość na Placu 20 Października, która została poprzedzona tradycyjną modlitwą nad mogiłami rozstrzelanych oraz uroczystą Mszą Świętą, odbyła się zgodnie z zasadami ceremoniału wojskowego z udziałem wojskowej asysty honorowej wystawionej przez 31 Bazę Lotnictwa Taktycznego. Mosińscy biegacze postanowili również upamiętnić to tragiczne wydarzenie pokonując dystans 15 km. W czasie biegu zatrzymali się nad mogiłami poległych w Sowińskich lasach.

III Amatorskie Otwarte Mistrzostwa Gminy Mosina w Kolarstwie Górskim i Przełajowym 2014

III Amatorskie Otwarte Mistrzostwa Gminy Mosina w Kolarstwie Górskim i Przełajowym odbyły się tradycyjnie w Wiórku. Start oraz meta usytuowane zostały przy świetlicy.  W zawodach biorą udział nie tylko dorośli, ale również dzieci.

Forest Run 2014

20 września 2014 odbył się pierwszy bieg Forest Run na trzech dystansach: 12 km, 23 km oraz 44 km. Z ternu naszej gminy wystartowało ok 50zawodników.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Spływ Kajakowy 2014

W tym roku wybraliśmy się na spływ kajakowy rzeką Wartą od Śremu. W spływie uczestniczyło 60 osób z terenu naszej gminy. Pogoda dopisała, a uczestnicy na długo zachowają go w swojej pamięci.

Akcja Lato 2014

W czasie akcji lato dzieci oraz młodzież miały okazję uczestniczyć w zajęciach na basenie, uczyły się jeździć konno oraz brały udział w animacjach organizowanych w 6 miejscowościach naszej Gminy. Animacje dla najmłodszych miały również miejsce w ramach akcji Lato w to lato, organizowanej w Dymaczewie Nowym: budowaliśmy wysokie  wieże, żeglowaliśmy, graliśmy w piłkę nożną, bawiliśmy się w wędkarzy i wiele innych 🙂

FWMT MOSINA CUP 2014

FWMT MOSINA CUP 2014 - największy turniej piłki nożnej w naszej gminie, który skupia wokół siebie ponad 500 zawodników.

Turniej Przedszkolaków 2014

Przedszkolaki górą! Najmłodsi zawodnicy zmierzyli się ze sobą w kilu bardzo trudnych konkurencjach. Poradzili sobie z nimi doskonale.

Nocny Turniej Piłki Siatkowej 2014

W ramach Dni Mosiny 2014 odbył się I Nocny Turniej Piłki Siatkowej, który skupił wokół siebie 16 zespołów. Rozgrywki trwały od 20:00-4:00 nad ranem. Zespołom gratulujemy wytrwałości 🙂

XI Otwarty Turniej Wiosny Formacji Tanecznych i Solistów

Najświeższe zdjęcia z XI Otwartego Turnieju Wiosny Formacji Tanecznych i Solistów. Każdy z pewnością znajdzie siebie 🙂

Turniej Karate 2014

Turniej Karate dzieci i młodzieży organizowany przez Klub Dynamic Karate skupił wokół siebie ponad 500 uczestników.

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Aerobiku Grupowym

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Aerobiku Grupowym Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych.

Akcja Zima 2014

W czasie Akcji Zima dzieci oraz młodzież uczestniczyły w wyjazdach organizowanych do kina, na basen oraz łyżwy. Miały również okazje brać udział w zajęciach z zumby oraz piłki ręcznej.

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej Szkół Podstawowych 2014

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej Szkół Podstawowych.

Zakończenie Halowej Ligi Piłki Nożnej 2013

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dni Mosiny 2011

« 2 z 2 »