I Bieg Zimowy po Wielkopolskim Parku Narodowym 11.01.2015

W niedzielę,  11 stycznia 2015 roku podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w Mosinie odbył się I Bieg Zimowy po Wielkopolskim Parku Narodowym. Była to inicjatywa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie oraz Nieformalnej Grupy Biegowej - Mosina Biega. Bieg miał cel  charytatywny, a wszystkie pieniądze zebrane podczas zbiórki publicznej, czyli kwota 6608,19 Zł  zostały przekazane na rzecz WOŚP.

Trasa biegu była poprowadzona po malowniczych terenach Wielkopolskiego Parku Narodowego, w dużej mierze  po trasie pętli mosińskiej wyznaczonej  w ramach projektu „Aktywna Trójka – trasy trzech aktywności po Wielkopolskim Parku Narodowym”.

Pierwszy na mecie pojawił się Mateusz Fabisiak- mieszkaniec Gminy Mosina, który na przebiegnięcie całego dystansu potrzebował nieco ponad 40 minut. Został on zwycięzcom zarówno w kategorii Open Mężczyzn, jak i laureatem z Gminy Mosina wśród mężczyzn. W kategorii Open kobiet liderką została Agnieszka Staniewska z Poznania, która na mecie pojawiła się po nieco ponad 45 minutach. Laureatką z Gminy Mosina wśród kobiet została Agnieszka Załuska- Lipa z Grupy Mosina Biega, która przekroczyła metę z czasem nieco ponad 55 minut.