III Bieg Zimowy po WPN 15.01.2017

II Mosińskie Grand Prix 5-10-15 zostało zainagurowane III Biegiem Zimowym po Wielkopolskim Parku Narodowym 15 stycznia 2017 r. Po raz trzeci bieg wpisał się w ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz po raz drugi w ogólnopolski bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Jednak to nie wszystko. Tym biegiem zostały również zainagurowane obchody 60-lecia Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Limit uczestników – 400 osób został w tym roku szybko osiągnięty. Na starcie pojawiło się blisko 400 zawodników. Trasa nie była łatwa. Na uczestników czekał nie tylko śnieg, ale również lód. Wszyscy poradzili sobie z tym jednak doskonale. Trasa przebiegała wzdłuż jeziora Kociołek, Jeziora Góreckiego oraz leśniczówki „Górka”. Mimo licznych podbiegów przepiękne widoki w zimowej atmosferze dostarczyły wiele pozytywnych emocji naszym zawodnikom. Mimo upadków, wszyscy dotarli do mety cali i szczęśliwi. Dla wielu osób był to pierwszy bieg na tak długim dystansie.  Po raz pierwszy na biegu pojawił się równie pacemaker , którym został najlepszy mosiński triatlonista Marcin Idkowiak. Marcin biegł na czas 1:00:00. Każdy kto chciał pokonać ten dystans w czasie jednej godziny mógł właśnie pobiec razem z nim.